Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Apokalipsa

14.05.2017
Witam.

Od razu powiem, że tytuł, choć w zestawieniu z treścią jest adekwatny, nie zachęca. A to z powodu, oczywiście, wszelkiej maści apokalips opisywanych przez rzeszę amatorów. Sądziłam, że mam do czynienia z jedną z nich. Na szczęście nie.

Już od pierwszego zdania dużo się dzieje. Wpychasz nas na głęboką wodę, w wir zdarzeń, i to bardzo mi się spodobało. Nie sposób się znudzić, zwłaszcza, że tekst jest króciutki. Akcja jest dynamiczna i naturalnie prowadzona z zacięciem humorystycznym. Przyjemne to. Oryginalny pomysł, który prowokuje do uśmiechu.

Masz płynny styl pisania, co powoduje rozluźnienie i pozwala skupić się na treści. Brawo.

Ciekawa jestem, co się dzieje z tymi talerzami, nic nie wyjaśniasz, a mnie pozostaje niedosyt. Proszę, dopracuj zakończenie. Działania kosmitów, zły czar, nieudany eksperyment? Dlaczego naczynia popełniają zbiorowe samobójstwo?

Dziękuję Ci za chwilę rozrywki. Dobrze się bawiłam.

Życzę kolejnych, interesujących pomysłów i dużo weny.

Pozdrawiam serdecznie.
wszystkie stacje nadawy - nadawały
Karol ostrożnie skierował się - wyszedł i skierował się - powtórzenie.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska
14.05.2017
Dziękuję za ciepłe słowa :) Ciszę się, że mogłaś się zrelaksować przy moim tekście. Zakończenia, które właściwe są pozbawione zakończenia, to celowy zabieg. Pojawiają się one też w innych moich krótkich tekstach. Tak sobie wymyśliłem, że czytelnik może puścić wodze fantazji i dorobić końcówkę w dowolny sposób uruchamiając swoją wyobraźnię. Nie do każdego trafi taki typ humoru, ale wiem, że są osoby które się uśmiechną. O to chodzi, o chwilę relaksu, uśmiechu, kilku minut podczas których oderwiemy się od rzeczywistości przenosząc się w zwariowany świat absurdu. Pozdrawiam serdecznie.