Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
///

21.06.2017
Witaj,
druga część zainteresowała mnie o wiele bardziej i jestem ciekawa jak się dalej potoczy akcja. Nie mogę póki co mówić o żadnych większych emocjach, bo niewiele się dzieje i jest to nadal oczekiwanie na konkretną akcję. Opisy przypadły mi do gustu bardziej niż w poprzedniej części, ale nadal nie są idealne. Miałam wrażenie, że momentami są nieco chaotyczne i na początku mnie wciągnęły, ale pod koniec zaczynały już trochę nużyć. Według mnie za mało jest tu wydarzeń, a za dużo wewnętrznych monologów bohaterki. Oczywiście inni mogą się ze mną w tej kwestii nie zgodzić, takie jest moje wrażenie. Był taki moment, kiedy praktycznie przez cały czas opisywani byli bohaterowie. Uważam, że takie opisy powinny być bardziej rozrzucone. Tymczasem wyglądało to tak: opis bohatera, krótka scena, opis bohatera itd. Podobało mi się jednak zakończenie, a oprócz tego jestem zaintrygowana relacją głównej bohaterki z Ki i mam nadzieję, że w kolejnych częściach ten wątek będzie kontynuowany.

Pozdrawiam i czekam na kolejne części,
Stella
Niestety, nadal jest dużo literówek (brakuje ogonków, kropek itd.). Odnosi się przez to wrażenie, że tekst był pisany na szybko i nie został sprawdzony. Niektóre zdania są nielogiczne, pojawiają się tam powtórzenia, np. "Kiedyś nadawał mu idiotyczne kolory w momencie, kiedy nagle zrobił różowo turkusowe pasemka, ktoś życzliwy obił mu twarz",
"Nie oglądałam się na stary wrak, z którego wzniosłego, wywróconego kadłuba, z którego wiele razy spoglądałam na ocean".
Z interpunkcją było już nieco lepiej, ale niektóre długie zdania prawie w ogóle nie zawierały przecinków. Utrudnia to trochę ich zrozumienie.
Od: Pióroman Stella Aga
twarz żeńska
21.06.2017
Dzięki za komentarz Stella!
Niestety mam chyba za duże zaufanie do Siebie. Połowy błędów mogłabym uniknąć gdybym nie była narwana. No cóż... Będzie co poprawiać! :)
Od: Autor Nives
twarz żeńska
19.06.2017
Witaj.
Cieszę się, że tak szybko wstawiłaś kolejny fragment. Wróciłam do Twojej historii z przyjemnością.

Lubię Twoją bohaterkę, choć tak niewiele o niej wiem. Widzimy ją w działaniu i to jest intrygujące, lecz powoli zbliża się moment, w którym chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej. Może jakiś koszmar z dzieciństwa wracający we śnie, bo zwykły opis nie pasuje do tak konkretnej dziewczyny.

Zadziwia mnie Twoja wyobraźnia skupiająca się na detalach, o których bym nie pomyślała. O ile są rewelacyjne i pomysłowe, o tyle czasem jest ich za dużo i przytłaczają. Przykładem jest choćby opis klimatyzatora - jest świetny, naprawdę, ale omiotłam go wzrokiem, bo na tym etapie rozdziału, nie miała już sił na kolejne informacje. Ale to może moja niecierpliwość.

Sposób budowania dialogów za to na wysokim poziomie. Zazdroszczę Ci tej umiejętności.

Znów kilka wpadek stylistycznych, które (znów) nie przeszkadzały mi na tle dobrego tekstu.

Pomyślałam sobie po tamtym rozdziale, że naprawdę dobrze czytałoby się Twoje dzieło na papierze. Masz praktycznie wszystko, co potrzeba, choć korekta musiałaby się ciut napracować.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję do następnego...
zaimki - Ci, Ciebie, Cię, Was - piszemy małą literą
przekleństwa - niby jaką, kurwa, decyzję - oddzielamy przecinkiem jako wtrącenie.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska
19.06.2017
Wielkie dzięki Urbi!
Fakt mam słabość do opisów, ale zapewniam cię, że im dalej tym będzie ich mniej (przyznaję bez bicia - siedziałam cały weekend).W następnej części jest dużo więcej akcji i odpowiedzi, ale muszę się bardziej pochylić nad korektą, bo jak sama napisałaś - poprawność to nie jest moja mocna stroną.
Od: Autor Nives
twarz żeńska
19.06.2017
Nives, po prostu pisz, bo masz impet i zapał, skoro pisałaś z zaangażowaniem przez weekend.

Korekta to błahostka w porównaniu z tym, co przekazujesz. Moim zdaniem dobrze się nad nią pochylić, gdy ma się przestój w pisaniu albo po skończonej pracy.

Nie wiem, czym się zajmujesz, ale podziwiam zdolności do opisów mechanizmów, spraw technicznych, co jest rzadkością wśród kobiet.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska
22.06.2017
Z wykształcenia mgr historii, z przypadku specjalista zarządzania zespołem 😁
Od: Autor Nives
twarz żeńska
23.06.2017
No proszę. Bardzo ambitne wykształcenie i zajęcie, lecz ścisłość myślenia technicznego nadal pozostaje zagadką :) Brawo.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska