Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin
ikonka utworu

Komentarze do:
INSTRUKTOR: Rozdział 5

30.06.2017
Witaj.

Natrafiłam na rozdział Twojego tekstu w konkursie i dobrze go pamiętam. Jednak nie śledziłam kolejnych fragmentów, aż do tej pory.

Zapewne będę się powtarzać z uwagami. Czytało mi się bardzo przyjemnie. Świat wykreowany jest interesujący, dialogi ciekawe, bohaterowie przelatują mi przed oczyma, ale myślę, że w innym miejscu nakreśliłeś ich sylwetki. Moim zdaniem jednak za mało się na nich skupiasz lecąc pędem z akcją. Miałam wrażenie, jakbym obserwowała poruszenie w mrowisku - bieganinę bez celu, lub z celem, którym nie mam pojęcia. Być może to ryzyko sięgania po kawałek nieznanej historii.

Już wspominałam, że jest to tekst dla młodszych, ok, ale ciut irytuje mnie, gdy wśród całego zamieszania wkracza Klaudia i wszyscy dostają pomieszania zmysłów, zapominając o ważniejszych sprawach. Skupianie się na jej szortach i żółtej sukience również wydaje się błahe, choć rozumiem, co Tobą powodowało. Przytulanie się podczas teleportacji i napięcie między bohaterami na plus. Tylko jak wyważyć jedno i drugie? Może skupmy się na innych cechach dziewczyny, zamiast na jej urodzie i sztuce przebierania fatałaszków. Na czymś, za co naprawdę warto ją podziwiać, polubić. Bo póki co strasznie mnie denerwuje - ot wpuścił ktoś (znaczy Autor) młodą lalunię w pełną akcji historię.

Wybacz irytację.

Styl masz bardzo dobry, pozwala skupić się na treści. Zwolnij czasem.
Pozdrawiam i życzę weny.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska
01.07.2017
Hej! Dziękuję za komentarz. Rozdział 2, który umieściłem w konkursie jest już nieco zmieniony (jest dostępny). Twoje uwagi są cenne, jednak nie do końca się zgadzam. Konkurs uświadomił mi jedno, że błędem było umieszczenie w nim fragmentu dość dużej całości.
Piszesz, że sylwetki bohaterów są nieco pobieżnie nakreślone. Proszę i zachęcam przeczytaj od początku, od pierwszego rozdziału. Wiem, że to dość sporo tekstu. Jednak chciałbym otrzymać od kogoś rzetelną ocenę całości, rozdziałów czytanych po kolei. Na razie zamieściłem 5 rozdziałów, kolejne są gotowe, ale nie chcę umieszczać ich od razu, obawiając się, że to zniechęci do czytania ze względu na ilość tekstu.
Dlaczego irytuje Cię Klaudia? Jej postać jest ważna i w dalszej części opowieści stopniowo czytelnik będzie ją poznawał nie tylko ze względu na urodę ;)
Pozdrawiam z nadzieją na pomoc w ocenie Instruktora :)
02.07.2017
Hej.
Piszę, że w tym fragmencie sylwetki bohaterów przeleciały mi przed oczyma, ale być może w poprzednich rozdziałach opisujesz je dokładnie. Zapewne tak jest, lecz mogę odnieść się tylko do tego, co przeczytałam w tej chwili.

Wyjaśniłam dlaczego Klaudia mnie irytuje, choć widzę jak ważną jest postacią. Nie polubiłam ją i to wszystko. Przecież nie muszę. Pamiętam ją z rozdziału drugiego i nie zmieniam zdania. Wręcz się w nim utwierdzam. Ale to moja opinia.

Postaram się zajrzeć do pozostałych części, choć nie obiecuję. Walczę o awans zawodowy, może od jutra będę miała więcej czasu :) Okaże się. Pozdrawiam i życzę weny. Nie poddawaj się. Piszesz bardzo sprawnie, ciekawie, ale dla młodszych odbiorców.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska