Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Mordek

11.07.2017
Witaj.

Wtrącenie - tak jak i autor tej historii - jest zbędne, rzuca się w oczy, bo niby czemu ma służyć? Jeśli zaczynamy tekst stylizowany na legendę, baśń, która była przekazywana ustnie, mamy osobę, która spisała ją, ale nie jest jej autorem. Kwestia konsekwencji trzymania się zasad wybranego gatunku.

Miałam nadzieję, na odwrócenie ról z bajki o Czerwonym kapturku, gdzie zagrożeniem dla młodego wilka będzie mała dziewczynka, jednak tak się nie stało. Bajka o ojcu, który wynajął aktorki, a sam zamknął się w bagażniku, by nauczyć syna rozumu? Niestety, mnie nie przekonała. Popracuj nad tym, co chcesz przekazać czytelnikowi, czy jest to oryginale i warte przeczytania.

Stylistycznie - niedopracowane. Wiem, że to bajka i zdania nie muszą być wyszukane, ale liczyłam jednak na jakąś inwencję. Poza tym zadając pytania stawiaj na końcu znak zapytania.

Pracuj dalej, ćwiczenia czynią mistrza.
Pozdrawiam.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska
11.07.2017
Dziękuję za przeczytanie i komentarz. To absurdalne opowiadanie jest taką pseudo bajką, która ma wywołać uśmiech na twarzy czytającego. Przy okazji jest tam morał, by słuchać swoich rodziców. Tak na marginesie w podobnej formie napisałem także taką pseudo bajkę o Czerwonym Kapturku.
Od: Autor Kemilk
twarz męska