Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin
ikonka utworu

Komentarze do:
Już nigdy nie będę pisać opowiadań w internecie.

20.07.2017
Witaj.

Prezentacja multimedialna o sobie na lekcję matematyki? Nie rozumiem.

Fragment nie mówi wiele, jest króciutki, za krótki na rozdział.

Przykułaś moją uwagę, przypominam sobie nieokreślone do końca relacje z poprzedniego rozdziału. Ta tajemnica stwarza delikatne napięcie i to jest plus.

Nie ustrzegasz się wpadek stylistycznych, interpunkcyjnych itp. Jednak to kwestia ćwiczeń.

Nie podobało mi się wyszczególnienie rodzajów ubrań, które mieli na sobie bohaterowie - to nie ma żadnego znaczenia dla opowieści. Można podać jakiś element, który jest charakterystyczny, zapada w pamięć, ale to wszystko. Inaczej uwaga skupia się nie na tych sprawach, na których powinna. To ją wręcz rozprasza.

Tytuł rozdziału - Zraniona - hm, myślę, że niewybredne żarty grupy nastolatków, co przecież jest w szkole codziennością, nie powinny aż tak mocno wpłynąć na Aldonę. To mało wiarygodne. Przecież każdy uczeń przyzwyczaja się do podobnych, głupkowatych zaczepek i dyskusji. Czy jest to powód do histerycznych reakcji? Czy Aldona pierwszy raz słyszała podobne słowa? Raczej nie. Gdyby zmienić kontekst, gdyby podobne opinie padły z ust ważnej dla niej osoby - byłoby to bardziej prawdopodobne.

Zauważyłam, że piszesz kilka powieści jednocześnie. Pewnie traktujesz to jako hobby, rozumiem. Pamiętaj, że powracanie do różnych światów, bohaterów po dłuższym czasie sprawia, że opowieść się rozmywa. Wg Kinga przynajmniej :)

Pozdrawiam i życzę weny. Zapraszam również do aktywności komentatorskiej.
bez wahania - h.
Od: Pióroman Urbi
twarz żeńska
20.07.2017
Dzięki. poprawię jak będę na lapku.
Od: Autor DarkPrincess
twarz żeńska