Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Domowik

24.07.2017
Kompletnie zaskoczyło mnie opowiadanie z perspektywy psa, co skłoniło mnie do zapoznania się z całością.
W sumie to pod koniec olśniło mnie dlaczego i powiem, że to było całkiem sprytne. Jeżeli oczywiście moje domysły są słuszne.
Trochę za mało dowiadujemy się o domowiku, musiałam sobie wyszukać o nim informacje, bo trochę - jako osoba niezapoznana ze słowiańskimi stworami - potrzebowałam wyjaśnienia co właściwie zjawiło się w domu. Skoro piszesz, jak to sama nazywasz, opowiastkę o stworach, to wydaje mi się, że powinnaś zawrzeć informacje nt. tychże. Co mi po tym, że zaserwowano mi ładną historyjkę, skoro moja wiedza pozostaje taka sama? Czytelnicy lubią dowiadywać się nowych rzeczy, a ja czuję niedosyt informacji.

Gryzie mi się trochę język z przedstawionym światem. "Żądza tak znakomitego posiłku przewyższała wszelkie zasady moralne. " Skoro mamy do czynienia z wizją psa, ponadto na wsi... Nie do końca to pasuje. Czas też nie jest określony, więc trudno mi powiedzieć czy mile byłyby tu widziane archaizmy - jednak przydałaby się odpowiednia stylizacja.

Jeszcze jedna uwaga - jak miska może ułożyć się na boku? I to tak, że nie wypada udziec? Nie potrafię sobie tego do końca wyobrazić. Może mamy inne miski w domu? ;)

Bardzo dobrym pomysłem jest przedstawienie słowiańskiego bestiariusza w epicki sposób - lecz właśnie zabrakło tu konkretnych informacji. Bardzo chętnie przeczytałabym kolejną "opowiastkę" o innym stworzonku.
Literówka w "Zaszczekał zapalczywie aż poleciała pijana"
Od: Pióroman Ambrosa
twarz żeńska
24.07.2017
Wprowadzę potrzebne poprawki. Jeśli chodzi o styl, to specjalnie użyłam takiego zdania, żeby podkoloryzować sytuację. Przecież pies w końcu raczej nie ma moralności, a czy surowe mięso jest znakomite... ale w oczach zwierzęcia...
Odnośnie miski - no dobrze, niech już ta miska spadnie normalnie. ;)
Uważasz, że słowo "opowiastka" jest niewłaściwe? Użyłam go, ponieważ to krótkie, podchodzące pod baśnie opowiadania.
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.
Od: Autor Hoviel
twarz żeńska
25.07.2017
To z moralnością to tylko przykład, domyśliłam się, że to dla podkreślenia. Z resztą sposób widzenia Bruna bardzo mi odpowiada.
Chodzi bardziej o stworzenia takiego słowiańskiego klimatu.
Cóż, z pewnością miało to dodać nieco suspensu, w oczach pieska, była to przecież nie lada zbrodnia tak traktować potrawę dla pana. Zastanawiam się jak wybrnąć z tego, jednocześnie zostawiając ten mięsny cliffhanger. :D
Opowiastka brzmi tak mało poważnie, ale nie do końca się na tym znam, więc może pozostaw opis jak jest.
Od: Pióroman Ambrosa
twarz żeńska