Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin
ikonka utworu

Komentarze do:
Dziewczyna

01.09.2017
Hej. Tekst, który tu zamieściłaś to raczej coś co nadawałoby się na plan utworu, takie trochę streszczenie. Zapewne dopiero próbujesz swoich sił w pisaniu. Zachęcam Cię do sięgnięcia po nasz poradnik, powinien dać Ci wystarczająco dużo informacji odnośnie jakich błędów unikać na początku. Kolejnym krokiem byłoby zaczęcie komentowania na portalu sugerując się punktami 3K. Komentowanie w ten sposób utworów konkursowych pomaga bardziej analitycznie podejść do pisania, otworzy Ci także drogę do dalszych części poradnika. Z pisaniem jest trochę jak z każdą inną formą tworzenia: im więcej pracy i myśli włożysz w swoje dzieło, tym więcej inni z niego wyciągną. I na początku może to być nudne, trudne, demotywujące i żmudne, ale z czasem efekty wynagrodzą Ci Twoje poświęcenie. Jesteśmy tu też po to, by się wspierać i wzajemnie motywować w dążeniu do coraz lepszego posługiwania się słowem pisanym. Jedyne co potrzeba to chęć i silna wola by w tym wytrwać. Pozdrawiam i zachęcam do pracy nad piórem, a także zapraszam na naszą grupę na facebooku.
Od: Pióroman Adam Mekla
twarz męska
28.08.2017
Nie lubię "magicznych przemian"... i boję się, że jedną właśnie próbujesz przeprowadzić. Silne uczucia są w stanie odmienić ludzi, ale zazwyczaj "na krótko". To zawsze jest kwestia wewnętrznej walki, Przyzwyczajenie kontra zmiany. Zmiany czynią człowieka zagubionym, nawet gdy są to zmiany na dobre.
Uffff... w każdym razie czytając jak zamykasz to wszystko w "Stał się uśmiechnięty i wesoły." mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy z tej walki i tego jakim waha się osobowość człowieka, który się zmienia. Proponowałabym powiedzieć np. dziś był uśmiechnięty i wesoły, lub jakoś inaczej rozwiązać ten problem by akapit zabrzmiał wiarygodnie.

Miłe wejście w fabułę, zapowiada się ciepłe i przyjemne opowiadanie.

(btw to mój pierwszy komentarz ^_^, wysyłam go mimo nie spełnienia 3K, ale nie da się jeszcze napisać pełnej krytyki, a nie chciałam go kasować, skoro już napisałam. Jak będzie więcej fabuły napiszę dłuższy komentarz.)
Jednak i jednakże blisko siebie brzmią źle. Proponuje użyć "ale większość".
Od: Pióroman bla bla
twarz żeńska
10.08.2017
Dziwny, krótki tekst, właściwie bez głębszej i dłuższej treści. Nie widać tu żadnej akcji, brak również dialogów, opiów...czegokolwiek. Otoczenie, bohaterowie, fabuła, to wszystko powinno tu być, ale niema. Opowiadanie właściwie nie istnieje. Ja tu widzę tylko krótki szkic, który ma posłużyć autorowi do dalszej pracy, rozwinięcia wszystkich brakujących wątków, czy opisów. To jest streszczenie, jakie często tworzą pisarze, aby nie uciekły im przelotne myśli. Natomiast, żeby powstał z tego jakiś konkretny utwór, to wymaga to dużo więcej pracy i szczegółów. W tej chwili to streszczenie wstępu, nie nakreślasz nawet treści czy zakończenia. Dodatkowo, w kółko pojawiające się powtórzenia, powodują, że nawet te kilka zdań, drażni.
Pracuj dalej, wrzuć nam jakiś bardziej obszerny tekst, coś co pokarze Twoje predyspozycje. Daj się poznać :)
Witaj wśród Pióromanów. Zapraszam również na grupę na fb, która służy nam za forum. Pozdrawiam
Od: Pióroman Albi
twarz żeńska
15.08.2017
Dziękuje za szczerość w ocenie mojego tekstu. Postaram się bardziej rozwijać swoje kolejne opowiadania.
Od: Autor White Love
twarz żeńska
16.08.2017
Na tym portalu zawsze możesz liczyć na szczere i konstruktywne opinie :)
Polecam nasz poradnik, otwiera oczy na wiele spraw, pomaga ruszyć do przodu.
Od: Pióroman Albi
twarz żeńska