Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin
ikonka utworu

Komentarze do:
Szarołapek i ptaki

12.09.2017
Witaj Albi!
Przepiękna bajka, uroniłam nawet kilka łez na koniec. Przede wszystkim ma ona bardzo ważne przesłanie, niesie mądrość, wartości, z którymi trzeba dzieci oswajać. Myślę, że świetnie nadaje się do przeczytania dzieciom, kiedy np. mama spodziewa się kolejnego dziecka i dzieciaki boją się, że przez to stracą jej uwagę i miłość.
Posługujesz się przystępnym, a zarazem bardzo poetyckim stylem, który na pewno przypadnie do gustu zarówno tym najmłodszym, jak i starszym czytelnikom. Opisy lasu pozwalają wszystko sobie dokładnie wyobrazić. Muszę tylko przyczepić się do wstępu, był on chyba trochę za długi jak dla dzieci. Ewentualnie myślę, że można byłoby wzbogacić go w coś, ale to już pewnie kwestia gustu, ja nigdy nie byłam wielbicielką długich opisów.
Właściwie nie przypuszczałam, że cała historia się tak potoczy, więc był tu element zaskoczenia, a jest to ważne w przypadku bajek, bo dzięki temu dzieci na pewno się nie znudzą i z zainteresowaniem będą słuchały/czytało do końca.
Muszę Cię pochwalić za to, że jakoś nie rzucały mi się w oczy błędy ortograficzne itp. Widzę postęp ;)
Co do bohaterów, myślę, że wykreowałaś ich bardzo dobrze. Mają wyraźne cechy charakteru, a to jest również ważne w bajkach.
Pisz dalej, myślę, że kiedyś będziemy swoim dzieciom kupować bajki Twojego autorstwa.
Od: Pióroman Stella Aga
twarz żeńska
12.09.2017
Ojej :P Dziękuję Ci Aga, za tyle miłych słów. Oceniłaś bajkę, jeszcze gorącą, nie ocenianą przez nikogo. Napisałam ją trzy dni temu. Tym bardziej pierwszy odbiór jest dla mnie bardzo ważny. Ortografia jest problemem "Mojego porwania", bo nie umiem/nie chcę do niego wracać, to było pierwsze opowiadanie upublicznione itp. Teraz, po doświadczeniach i nauce z Pióromanów, inaczej podchodzę do tematu ;) Nie jestem już ignorantką i ważna jest dla mnie forma, nie tylko treść.
Ostatnie zdanie napawa mnie nadzieją na powodzenie mojego przedsięwzięcia. Moje bajki można czytać na stronie bajki-zasypianki.pl, są tam bardzo serdecznie przyjmowane, z dużym entuzjazmem. Gdzie jest Tysio, jest jednym z jej hitów, jedną z dwóch najpopularniejszych na portalu, w pierwszym tyg. wyświetlany był prawie 8000 razy! Nie chodzi o to żeby się chwalić, chciałam tylko się przyznać, że po odbiorze czytelników, zdecydowałam się wysłać moje bajki do profesjonalnej korekty i będę dążyła do wydania ich na papierze i w e-bookach. Szczególnie dużo poprawek wymaga Zosia i kołtun. Tym bardziej dodałaś mi skrzydeł i dałaś nadzieję, że warto próbować, walczyć i iść do celu. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję :) i pozdrawiam.
Od: Autor Albi
twarz żeńska
13.09.2017
Życzę w takim razie powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wydania tych bajek :) Gratuluję tylu wyświetleń!
Od: Pióroman Stella Aga
twarz żeńska