Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Bele

01.10.2017
Tekst ogólnie ładny, miło się czyta. Jest jednak parę kruczków. Wydaje mi się, że niektóre zdania mogą być za długie. Przykład? Proszę bardzo:
"Z początku nie chciało mi się w ogóle w to wierzyć, „umarli wstają z grobów”, uważałam to za nonsens, jakąś bajeczkę wymyśloną przez starszych, aby straszyć nią dzieci, aby były posłuszne rodzicom, ale okazało się, że te opowieści są prawdziwe i, że umarli naprawdę w ten dzień wstają z grobów, nie chcecie mi wierzyć, to posłuchajcie opowieści o Bele.". Patrząc, na ten cytat widzę też powtórzenie "aby, aby". Bardzo podoba mi się, prosty sposób pisania, jednak... Wyrażenie "to fajnie", wydaję mi się że można byłoby czymś zastąpić. Tekst jest napisany na dużym poziomie, więc coś takiego nie pasuje.
Od: Pióroman natalaD
twarz żeńska
06.10.2017
dziękuję za komentarz :)
Od: Autor tewilla
twarz żeńska
25.09.2017
Zbyt długie zdania, przykład:

Bele, była to młoda, piękna, energiczna, pełna życia osoba, miała masę przyjaciół i żadnych wrogów, tak by się przynajmniej mogło wszystkim zdawać, jednak to nie do końca było prawdą, bowiem Bele (ze względu na swoją niepospolitą urodę, oraz wspaniały charakter) zaskarbiła sobie wroga, który pragnął się za wszelką cenę pozbyć rywalki, wróg ten był gotów nawet się zjednać z diabłem i oddać na wieki swoją duszę panu piekieł, byle tylko pozbyć się rywalki.

Tak rozbudowane zdanie, to poważny błąd. Trzeb je podzielić na kilka mniejszych.
Już na pierwszej stronie pojawia się sporo powtórzeń.
Wstęp zaciekawił mnie i zaintrygował. Chociaż można go skrócić, nie powtarzając bez potrzeby: „umarli wstają z grobów”.

Przeczytałam resztę, ale nie wiem co mam o tym myśleć. Udostępniłaś jakiś mały fragment historii, napisany w sposób, który mocno utrudnia odbiór. Przecinki zamiast kropek, powodują zamęt.
Sama treść, nie wnosi akcji, ani opisów. Niema tu głębi, ani porywającej historii. Trochę jakby to był szkic wstępu do dłuższej opowieści. Ciężko więc wyrażać o nim jakąkolwiek opinię.

Od: Pióroman Albi
twarz żeńska
06.10.2017
dziękuję za komentarz :)
Od: Autor tewilla
twarz żeńska