Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin
ikonka utworu

Komentarze do:
Wojna

20.01.2018
Droga Tewillo, nie znam się na analizie wierszy. Jednak patrząc na ten krótki tekst który nam przedstawiasz, chyba trudno go określać jako wiersz. Przynajmniej dla mnie, laika, on tak nie wygląda.

Poruszasz czytelnika trudnym tematem, który zawsze wywołuje emocje. Szczególnie u osób posiadających empatię i bujną wyobraźnię, jednak brakuje mi tutaj jakiejś subtelności w wyrażaniu tego, co chciałaś przekazać. Może tak miało właśnie być, aby dosłownie strzelać w czytelnika krótkimi zdaniami, nierozbudowaną treścią. Nie wiem.
To, czego osobiście nie lubię i zraża mnie do każdego tekstu, czy to wiersz, czy proza, czy też zwykła wypowiedź - to używanie, a właściwie nadużywanie znaku cudzysłów.
„upaprane”
„wisi”
„jeszcze”
„gwałtownie”
Jest tego strasznie dużo i nie widzę jakiegoś logicznego wytłumaczenia, czemu ma to służyć. Mnie jedynie razi i powoduje, że nie mam chęci na zagłębianie się w treść.

Połowa napisana jest w czasie teraźniejszym:
"Słyszę strzały, i wulgarne słowa zabijanych mężczyzn."
żeby nagle bez powodu przejść:
cytat„Stałem w zupełnej ciszy przez dwie, lub trzy sekundy .
Nie słyszałem krzyków kobiet, mężczyzn, dzieci. ”
cytat„Czekałem na Śmierć… ”
- jeśli całość ma być spójna to chyba powinno być - Czekam na śmierć i td.

Generalnie, nie analizuję dalej, bo nie za bardzo jest jak do tego podejść. Jeśli określasz ten utwór jako wiersz, to niema sensu podejmować złych zapisów dialogów i tp. Taka analiza rządzi się pewnie zupełnie innymi prawami.
Pozdrawiam
Od: Pióroman Albi
twarz żeńska
21.01.2018
dziękuję za opinię :)
Od: Autor tewilla
twarz żeńska