Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Teo

29.04.2018
Dialog na początku jest ciepły i zagadkowy, może trochę za bardzo, bo nie wiadomo co i kto, ale i tak chce się czytać dalej. Dalej opisujesz Doris i park; na plus tu pewna szczegółowość, ale mogło być lepiej: zamiast „ten, tej, tym, tu” mogliśmy przecież dostać konkrety, co zadziałało by na korzyść wiarygodności tekstu. Po niewiele wnoszącym opisie parku dostajemy streszczanie sytuacji i charakteru bohaterki co w moim mniemaniu jest bardzo słabym rozwiązaniem, bo nie pozwala czytelnikowi wyrobić sobie o tym zdania - polecam podpunkt "c" punktu "rażący subiektywizm" z naszego poradnika. Później w końcu zaczyna się coś dziać, ktoś się Doris przygląda, to ją trochę stresuje, trochę to mało ciekawe moim zdaniem, ale przeczytam jeszcze trochę. Później dostajemy streszczenie męża - ziew. Okazuje się, że był wypadek i ok, wiem co chcesz tu osiągnąć, ale to działa tylko trochę, bo nie ma więzi z bohaterami – za mało ich wcześniej ukazałeś, tak, że nie wyrosło między mną a nimi uczucie i to streszczanie właśnie jest winowajcą. Przez to, że spróbowałeś sprzedać mi tych bohaterów nie przykładając się do ich kreacji i nie dając im szansy na to, by mogli tu zalśnić, kończę po przeczytaniu 4 strony. Historia Doroty i Oliwiera nie interesuje mnie wystarczająco, by kontynuować.

Podsumowując ten tekst: Podobał mi się zwłaszcza dialog na początku i niektóre z myśli i opisów. Piszesz szczegółowo, ale spokojnie powinieneś zainwestować tu jeszcze dużo więcej. Nie streszczaj istotnych elementów utworu czytelnikowi, przynajmniej nie na początku, nie dotyczących głównego bohatera i jego położenia. Przedstaw tych bohaterów w sytuacjach, które nakreślą czytelnikowi ich charakter, tworząc tę jakże istotną więź. Bez niej nie uzyskasz empatii, a co najwyżej zrozumienie, a to za mało na kontynuowanie czytania wymagającego czytelnika. Witam wśród Pióromanów. Zachęcam do dalszej pracy nad piórem w naszym gronie, zwłaszcza przez analizę i komentowanie tekstów innych użytkowników.
Od: Pióroman Adam Mekla
twarz męska
01.05.2018
Dziękuje za cenny komentarz. Przyznam się, że czekałem na niego z niecierpliwością i obawą ale przeszedł moje największe oczekiwania. Pierwszy raz ktoś przeczytał naprawde co napisałem. Przeanalizuję go teraz całego by wyciągnąć wnioski. Sam trochę waham się pisać komentarze, gdyż co tak naprawdę mogę komuś poradzić? A może mogę? Postaram się spróbować.
Od: Autor Gilbert
twarz męska
02.05.2018
Spróbuj użyć 3K w komentowaniu. Bazując na tych punktów analizę czyichś tekstów, sam zaczniesz zauważać rzeczy, które mogą razić w Twoim pisaniu. Może wydać się to żmudne z początku, ale z czasem poczujesz się pewniejszy i zobaczysz, że przynosi to duże efekty. Nie mówiąc już o tym, że przecież te komentarze budują naszą pisarską społeczność. :-)
Od: Pióroman Adam Mekla
twarz męska