Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 130
Dzisiaj w pracowni: 5
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Spleb

08.05.2019
Opis mocno lakoniczny. “Typowe sci-fi”? Nie mam pojęcia, czego mogę się spodziewać, a na dodatek nie lubię sci-fi, więc jestem potencjalnym idealnym odbiorcą tego tekstu. Jeśli ja przez niego przebrnę, to znak, że jest dobrze :D.

cytatWysiadła ostatnia z szybkobusu i nic dziwnego, była strasznie chuda, wręcz koścista, i nie mogła najwidoczniej przecisnąć się przez zbieraninę najróżniejszej maści ludzi.

Wydaje mi się, że skoro była strasznie chuda, to właśnie nie powinna mieć trudności z przeciśnięciem się między ludźmi.

Przeczytałam i kompletnie nie rozumiem, o co tu chodzi. Tytuł, który mnie zaintrygował, szczególnie w towarzystwie opisu (sądziłam, że jest to nazwa jakiejś technologii / urządzenia), okazał się po prostu nazwiskiem bohatera. Nie rozumiem, dlaczego część postaci nosi imiona polskie, a część zagraniczne, a raczej - nie uważam, by było w tym coś złego, ale nie pojmuję, jaki jest cel takiego zabiegu albo uzasadnienie. Mamy świat przyszłości, ale czy różni się on znacząco od tego, który znamy na ten moment? Ciężko stwierdzić, bo de facto niewiele się dowiedzieliśmy.

Główny bohater ma jakąś dziewczynę, a właściwie nie ma, bo ona jest już z kimś zaręczona (ale chowa pierścionek, więc nic nie jest przesądzone), ma też prac polegającą na wykonywaniu jakichś misji (?). Nie ogarniam tego. Nie wiem, czy to jest autonomiczny tekst czy część większej całości, ale styl mi nie odpowiada i naprawdę ciężko rozeznać się w treści, nie mając pojęcia, o co chodzi.

Może po prostu nie jestem dobrym odbiorcą tego typu treści, ale same fragmenty sygnalizujące, że mamy do czynienia z sci-fi (choćby to nazewnictwo, opis nowego ustroju politycznego itd.) podobały mi się. Uważam ten tekst za zbyt krótki i lakoniczny, by uznać go za udany.

Pozdrawiam,
Magdalena Lipniak
Od: Pióroman Magdalena Lipniak
twarz żeńska
23.06.2019
Napisalem to dla bani. Nie chce mi się więcej pisac. Niedziękuję za komentarz - był zbędny :D