Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 72
Dzisiaj w pracowni: 4
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Tajemniczy gość

10.08.2019
Drogi Autorze.

Przyznać muszę, że tytuł i opis wyjątkowo zachęciły mnie do przeczytania. Historyjki z dreszczykiem to temat wyjątkowo bliski memu sercu.

Zaczynamy.

Pierwsze kilka zdań pokazują, że używasz dość prostego języka - nie odbierz tego za zniewagę. Piszesz prosto, ale składnie i szczerze - mi się podoba.

Przed przejściem do meritum, czyli omówieniem wątku fabularnego, pokażę ci kilka błędów, które zapewne wynikają z pomyłki przy sprawdzaniu.

.
cytat„Ich mama Klaudia mimo, że parę lat temu przekroczyła czterdziestkę nie wyglądała na swój wiek. Piękna, zadbana i bardzo ładnie ubrana wyglądała na o wiele młodszą.”


Pierwsza rzecz to opisy. Są dość ogólnikowe. Popatrz na przykład na górze. Opis wskazuje na to, że kobieta nie wygląda na swój wiek i jest piękna. To trochę mało. Postaraj się dodać wiecej szczegółów. Poniżej dam jakiś przykład.

"Mama Marty - Klaudia kilka lat temu dźwignęła na swe ramiona już czterdziesty rok życia. Jednakże ktoś obcy z pewnością zaniży jej wiek o kilka lat. Nosiła modne suknie w motywie kwiatowym, z wydatnym, choć nie ptzesadzonym dekoltem, na którym żadna zmarszczka nie ośmieliła się objawić. Zawsze dokładnie uczesana, z gustem i elegancją. Rozkwitnięty kwiat jej życia zdawał się dopiero rozchylać swe płatki."

Taki prosty opis, a wnosi zdecydowanie więcej. Musisz nad tym popracować.

A druga rzecz to fabuła. Znów mamy tutaj do czynienia z czymś prostym, choć niestety podpadającym pod banał.

Ale dość już o blędach, czas na to co tygryski lubią najbardziej - czyli pochwały!

Podoba mi się twoja dokładność - określasz np. Model samochodu, uczulenie ojca Marty na ostre potrawy, jakąś tam ciotkę co lubi na ostro... zjeść ;)
Te szczegóły bardzo mnie urzekły.
Dodatkowo od momentu zobaczenia mordercy przez okno, do zejścia protagonistki po schodach nie mogłem oderwać wzroku - umiesz wzbudzić klimat zwykłym dialogiem, nieźle.

Myślę, że to by było wszystko z mojej strony.

Pozdrawiam,
Adam Gabrysz.


Od: Pióroman Adam Gabrysz
twarz męska
14.03.2020
Dziękuję bardzo za komentarz
Jako, że mam bardzo małe doświadczenie w pisaniu każda opinia jest dla mnie ważna. Zarówno pozytywna jak i negatywna. Szczególnie cieszy mnie, że w opowiadaniu znalazły się również pozytywne elementy. Piszę coraz więcej więc mam nadzieję, że z czasem powstanie coś naprawdę porządnego.
Pozdrawiam
Od: Autor Matwiej
twarz męska