Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 104
Dzisiaj w pracowni: 3
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Puszcza Odnalezionych

27.06.2019
Gdzie jest granica między tekstem krótkim, a długim? I czy właściwe takowa istnieje? Najlepiej odpowiedzieć dość niejasno oraz uniwersalnie, czyli... to zależy. jednak taka właśnie jest prawda. Oceniać, czy tekst jest długi, czy krótki, powinno się w zależności od tematu, jaki porusza. W tym przypadku niby małe opowiadanie, a jednak idealnej długości. Już od samego początku czyta się bardzo dobrze. Może nie ma tu porywającej akcji, ale w jej miejsce ląduję ekspresja bohaterów, która robi to opowiadanie. Wyraźnie da się poczuć ból i cierpienie, emanujące od głównej bohaterki. Niby wątek zakazanej miłości już się przejadł, ale ta historia ma w sobie świeżość. Jest autentyczna, dzięki opisom przeżyć oraz otoczenia. Szczególnie opis tytułowej puszczy odnalezionych, który mnie zaczarował („Mech był tam tak gęsty i miękki że przypominał olbrzymi, szmaragdowozielony dywan”- cudowne porównanie). Również uczucie wiążące bohaterów jest wręcz namacalne. Wpadamy w jego świat, aż do końca, gdy obnażone zostają wady społeczeństwa niepozwalającego na odstępstwa. Szczególnie spodobała mi się forma rozmowy z psychologiem. Na ten krótki czas przenosimy się do gabinetu i wsłuchujemy się w rozmowę, niczym niewidzialny obserwator. Bezradni przesiąkamy cierpieniem, zastanawiając się, czy aby nie za szybko oceniamy innych.
Ostatecznie nie umiem znaleźć słabszego elementu oraz wskazówki. Mogę jedynie pogratulować naprawdę interesującego, pięknego i dającego do myślenia tekstu oraz sam poprosić o radę.

Takie moje skromne zdanie.
Od: Pióroman Apostoł
twarz męska
02.07.2019
Trochę z opóźnieniem odpowiadam, ale dziękuję! Dużo to dla mnie znaczy :) Takie pytanie (mam nadzieję, że da się tu odpowiadać na odpowiedź, jeszcze tego nie robiłam): czy od samego początku dało się poznać, że narrator jest płci żeńskiej? Starałam się, by nie było to oczywiste, nie wiem, czy mój plan się powiódł. Jeszcze raz dziękuję za tak piękny i rozbudowany komentarz :)
Od: Autor myszabura
twarz żeńska
12.07.2019
Trochę się tego spodziewałem, ale to tylko dlatego, że od początku zwracałem uwagę na czasowniki, które ani razu nie zdradziły płci narratora. Wydało mi się to trochę nienaturalne (takie moje skrzywienie). Nie zmienia to faktu, że raczej jest to niezauważalne oraz godne podziwu. Szacunek za dokładność w tej kwestii.
Od: Pióroman Apostoł
twarz męska