Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 6
Dzisiaj w pracowni: 0
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Historyjka 5

05.09.2019
Cześć i czołem. Dość krótki fragment tekstu, ale postaram się pomóc jak tylko mogę :)

Początek (pierwsze 2 zdania) wydają się w porządku, jednak czytając kolejne i kolejne mam wrażenie jakbym czytał skrypt napisany przez robota. Widzę to tak"

Coś się stało. Ktoś coś zrobił. Ktoś zrobiłby coś innego. Nie udało się.

Nie wiem czy udało mi się to pokazać, ale mam nadzieję, że widzisz o co mi chodzi (coś a la rytm).
Wydaje mi się, że pomógłby już nawet zwykły przecinek zamiast kropki pomiędzy "zabawy" i "niestety", ale ogólnie chyba jeszcze jakiś inny drobiazg zaburzający ten robotyczny rytm by pomógł.

"Chłopak" niewiele mi mówi jako czytelnikowi. Jaki chłopak? Młody? stary? jak wyglądał? Jako czytacz, w ogóle nie mogę sobie tego wyobrazić, a Ty jako pisarz chcesz żebym sobie to wyobraził, nawet nie zdając sobie sprawy, że to zrobiłem.

- W jakich uszach rozległa się muzyka? Pochodziła z zewnątrz? A może jakichś słuchawek? To samo co z chłopakiem - jako czytelnik nie wiem o co chodzi.

"Gwiazdy już dawno zawitały na niebie i bliżej im już było do zgaśnięcia." - to również niewiele mówi. Jest bardzo wieloznaczne ( w negatywny sposób).

Niestety, ale ten sam zarzut, to znaczy niejasność, dwuznaczność itp, przewija się do końca tekstu.

Spróbuj to poprawić i jeśli masz ochotę, daj znać jak to zrobisz, bo chętnie dowiem się o co tak naprawdę chodzi w tekście :) Bez tego niestety, nie ma takiej możliwosci, a szkoda.

Pozdrawiam i nie przestawaj pisać!
Od: Pióroman Fortune
twarz męska
05.09.2019
Hej, jestem zaskoczona, że części tekstu nie rozumiesz, bo szczerze nie zauważyłam tego u innych czytelników. Co do „robotyczności”, chętnie wezmę tą uwagę do siebie i postaram się to poprawić, zaś jeśli chodzi o wiek chłopaka to na szczęście nie jest to trudne zadanie do by przedstawić moje wyobrażenie.
Dziękuję bardzo za komentarz i rady, poataram się przysiąśdo tego tekstu i go polepszyć.
Od: Autor Tori
twarz żeńska
06.09.2019
Hej, przeczytałam mój tekst kilkukrotnie oraz twój komentarz. Wprowadziłam bardzo nie wielkie zmiany, które czaje poprawiały błędy. Ten tekst nie ma być dosłowny, więc wiek, wygląd, czy dokładny opis postaci są zupełnie zbędne. Nie ma to wszystko znaczenia dla tej historii. Dwuznaczności w tym tekście mogą być, a wręcz powinny. Każdy czytelnik interpretuje je według własnego uznania i w ten sposób tworzy swoją unikalną historię. To co ja chciałam przekazać, pisząc te słowa to mała wiadomość i może niewielkie zaskoczenie na końcu, a nie konkretny obraz sytuacji. Przemyślałam dokładnie twoje słowa i postanowiłam, że nie wprowadzę większych zmian w tym tekście, gdyż inne osoby, które go czytały rozumiały w taki lub inny sposób o co chodzi i nie musiałam im nic tłumaczyć. Jedyne nad czym jeszcze się zastanawiam, to czy faktycznie jest on rytmiczny i jeśli chodzi o tą uwagę, to jeszcze będę dokładniej analizować to co napisałam i dopiero wtedy zdecyduję, czy faktycznie tak jest.
Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na przeczytanie i wyrażenie opinii na jego temat.
Od: Autor Tori
twarz żeńska