Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 97
Dzisiaj w pracowni: 1
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Zniszczony utwór

01.06.2020
Opowiadanie ciekawe, dobrze napisane, poruszające dosyć ciekawy temat.
Czytając tak naprawdę wiem, co będzie dalej, jednak wydaje mi się, iż w niczym to nie przeszkadza. Moim zdaniem w tym utworze najważniejsza jest postawa poszczególnych ludzi. Niestety z żadnej strony nie widać jakiejś przesadnej inteligencji, która zatrzymałaby szaleństwo współczesności.
Eutanazja starszych osób jest już legalna w co niektórych "postępowych" krajach. Robi się ją oczywiście z pobudek etycznych, tak jakby zapominając, iż wartością podstawową jest życie. W ostatnim czasie często słychać wśród skrajnej lewicy, a może oni nie są już skrajni, by nie rodzić dzieci, bo to szkodzi środowisku. Ty podciągnąłeś do tego trendu "ekotanazję" i aż trudno uwierzyć, że jeszcze nie powstał ruch propagujący taką postawę (a może jest, tylko ja o tym nie wiem). W każdym bądź razie temat ciekawy, dobrze przedstawiony, pokazujący naszą niedaleką przyszłość.
Ciekawe jest także to, że każde "barbarzyństwo" można przedstawić jako dobro. Wystarczy użyć odpowiednich argumentów, pominąć podstawę i mamy nową ideę, którą ludzie łykną, jak będzie odpowiednio często pokazywana w mediach.
Od: Pióroman Kemilk
twarz męska
01.06.2020
Wielkie dzięki! Motywujesz mnie do pisania dalszego biegu wydarzeń :)