Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Setka

09.10.2016
-Na zdrowie! Oby kolejne godziny w tych ruinach, przyniosły chociaż jedną konserwę!- Zaśmiał się nieznajomy, wychylając duszkiem kolejną setkę wódki. - kontynuacja dialogu z małej litery

Miasta-Stolicy - fajne określenie, dobrze brzmi

-Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy, że mam możliwość wypicia tej butelki z tak znakomitą osobą jak Ty. Ależ nie! To Ja dziękuje za przyjęcie zaproszenia na tą skromną popijawę czy jak kto woli, libacje alkoholową - Po szybkim szocie nalał znowu do dwóch kieliszków, poprzednio jednak wylewając drugi w stronę lustra. - w dialogach nie używamy dużej litery do zaimków osobowych. Następne zdanie powinno być od nowego akapitu, a nie jako kontynuacja dialogu.
-Kochanie! Gdybym wiedział, że przyjdziesz to na pewno bym tutaj posprzątał. Przecież wiesz jak bardzo mi na Tobie zależy. Nie pozwolił bym abyś musiała wytrzymywać w takim brudzie i syfie - Nieznajomy naglę wybuchnął płaczem, chowając głowę w dłonie. - nowy akapit, nie kontynuacja dialogu, to nie jest list, a słowo ty to nie zwrot do adresata - z małej litery, chowając głowę w dłoniach, nie dłonie
Pokój w którym pił razem ze swymi gośćmi był kiedyś w rzeczywistości kuchnią. Lecz teraz wielka dziura w ścianie i olbrzymia ilość gruzu z nieistniejącego już dachu całkowicie temu zaprzeczały. - nie zaprzeczały, wciąż po sprzętach AGD można rozpoznać, że to kuchnia, może jakoś inaczej to ująć?
Tylko ten mężczyzna, lustro i zdjęcie kobiety było jako tako, w pewien sposób naturalne. - chyba nie zniszczone?

Mało przekonujący monolog-dialog głównego bohatera. Trochę smutne, ale można by dodać coś, co by bardziej uderzyło lub zasmuciło. Może coś szokującego? Bo tak to mało przejmujące. Dużo jednak treści upchanej w tak krótkim tekście, udało Ci się to tak przedstawić, że wszystko jest jasne, a zwięzłość stanowi główny problem pisarzy.
Od: Pióroman Maddie
twarz żeńska
13.10.2016
To jest bardzo stary tekst i dlatego dziękuje za komentarz! Rzeczywiście mógłbym nad nim mocniej popracować ale wtedy pisałem impulsywnie i gdy dzieło powstało już do niego nie wracałem, teraz raczej nie popełniam takich błędów. Jeszcze raz dziękuje za komentarz i mam nadzieje, że następne moje teksty będą już bardziej przekonywujące :)

pozdrawiam Zczarny!
Od: Autor Zczarny
twarz męska