Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 86
Dzisiaj w pracowni: 0
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Wstępna diagnoza

28.05.2022
Zacząłem czytać z czystej i nieskrępowanej ciekawości. Najpierw było wcześniej wymienione zaciekawienie, potem było zdziwienie, potem lekka irytacja, następnie oburzenie, potem z kolei szok, wściekłość, śmiech i dopiero na sam koniec zrozumiałem sens tego opowiadania.

Muszę przyznać, że jak na tak krótką formę literacką, wybrana tematyka i sposób jej przedstawienia bardzo szybko wywołał u mnie lawinę emocji, których po sobie bym się nie spodziewał.

Pomysł na dialog, szybkie i krótkie przedstawienie problemu, rodziców i proboszcza, potem wymiana ognia z okopów dwóch przeciwnych stron oraz bomba atomowa w postaci puenty. Zacne, zacne drogi Autorze!

Sądzę, że więcej do tego utworu nie potrzeba wpychać, bo ma wszystko! Brawo!
Nie poprawiam, bo sam jestem z tego noga.
Od: Pióroman Zczarny
twarz męska
28.05.2022
Nie wiem czy dobrze rozumiesz sens tego opowiadania, gdyż nie podałeś swojej interpretacji. Mimo wszystko miło mi, że utwór spodobał się i jeszcze wywołał emocje. Ogólnie bardzo miły komentarz. Pozdrawiam
28.05.2022
Interpretacja jest moim zdaniem taka :)

Młodość ma swoje prawa. Jednak za nim młody, wyda werdykt, winien bardzo mocno wgłębić się w temat, inaczej będzie tylko tym, co powtarza bez znajomości tematu.

Taka jest moja interpretacja :)
Od: Pióroman Zczarny
twarz męska