Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 34
Dzisiaj w pracowni: 0
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Nowy Ja w Nowym Świecie

22.10.2018
Jest imię bohatera i są jakieś perypetie, które domyślam się, że mają być nieco komiczne. Na razie jednak specjalnie nie są, może to się rozkręci, ale myślę, że mógłbyś bardziej popracować nad humorem. Czytając ten tekst mam wrażenie, że czytam niepoważną mangę bez grafiki. A jak grafiki nie ma, to powinieneś ją skrzętnie zastąpić opisami otoczenia, mimiki bohaterów inaczej tekst będzie po prostu wybrakowany.
cytat„Tak 10, ale srebrnych monet, a tyś mi dał jakieś metalowe kółka”
- to ani śmieszne, ani logiczne.

Doczytałem do końca, bo opowiadanko nie było długie i nie irytowało. Fajnie, że eksperymentujesz. Domyślam się, że napisałeś to pod wpływem utworów japońskiej kultury. I nie ma w tym nic złego, sam byłem bardzo dużym fanem. Tekst jednak nie nadaje się dla nikogo innego prócz Ciebie i znajomych o tych samych zainteresowaniach. Jeśli jednak chciałbyś pisać dla szerszego grona, a domyślam się, że chcesz skoro zamieściłeś u nas swój tekst, musisz zabrać się do pracy. Przerób koniecznie najlepiej cały pierwszy rozdział naszego poradnika. Przyjrzyj się naszym wygranym pracom konkursowym, zobacz jak komentujemy. Zacznij analizować i komentować teksty używając 3K. Napisz po tym coś znowu. Daj po-leżakować tekstowi z miesiąc. Po tym popraw i wystaw ponownie. Choć może to jeszcze nie Twoja pora. Zawsze możesz spróbować ponownie za kilka lat. :-) Witam wśród Pióromanów i zachęcam do dalszej pracy nad piórem w naszym gronie. Pozdrawiam
cytat„Daje ci szanse na przeżycie”
Od: Pióroman Adam Mekla
twarz męska
22.10.2018
Dziękuje za opinię! Masz rację, napisałem to pod wpływem japońskiej kultury, która dalej na mnie działa. Jednakże, jest to jeden z moich pierwszych tekstów, które napisałem. Korzystając z opinii wielu osób dałem rade poprawić swój styl pisania i mam nadzieję, że kontynuacja opowieści (napisana juz w poprawionym stylu) przyjmnie się trochę lepiej.
Od: Autor AdaMKer
twarz męska