Pióromani - konstruktywny portal pisarski
zygzak

Załóż pracownię
Regulamin

Dzisiaj gości: 92
Dzisiaj w pracowni: 0
Obecnie w pracowni:
ikonka utworu

Komentarze do:
Hotel Eden

28.05.2022
Witaj droga Autorko!

No, na sam wpierw muszę przyznać, że tekst czyta się jak wprowadzenie do dobrej gry komputerowe, z mroczną fabułą i pokręconymi bohaterami. Gdzie wirtualna rzeczywistość to coś, za co bogaci będą się zabijać.

I taka opinia moim zdaniem jest najbardziej prawidłowa. Nie ma tutaj bowiem fabuły, ani bohaterów, lecz jest sam suchy opis miejsca, zdarzeń i pracowników tejże instytucji? Korporacji? Gry? Miejsca?

To mi przypomina slogan reklamowy, dobry i chwytliwy slogan reklamowy, który ma zachęcić bogatych do kupienia danego produktu.

Dobrze napisana reklama jest dźwignią handlu, ale teraz przydałoby się dopisać coś jeszcze. Wstawić tam jakiegoś bogacza, który jednak zauważy w tym Edenie dziurę?
Nie poprawiam, bo sam jestem z tego noga.
Od: Pióroman Zczarny
twarz męska
02.12.2021
Po przeczytaniu tego krótkiego utworu trudno mi go podsumować innym słowem niż "smaczne". Przedstawiasz obraz dość sugestywny, zdecydowanie dwuznaczny, jednak nigdy wulgarny. Całość jest wartka, ale nie pośpieszna, jak przyjemny spacer po ścieżce słów, którą odkrywa się mimowolnie, niemal od niechcenia, aczkolwiek z niezmienną ciekawością. Pokazanie czegoś nieoczywistego, a nawet w zasadzie nie do końca konkretnego jest wyzwaniem, bo łatwo wykoleić pociąg wyobraźni i skierować myśl w niepożądanym kierunku. Tutaj zaś mamy wyraźnie wyznaczone granice interpretacji, choć są one na tyle obszerne, że nie czułem się ani przez chwilę osaczony. Jestem do głębi oczarowany. Gratuluję udanego tekstu i czekam na więcej!
Od: Pióroman Hollow
twarz męska
04.11.2021
Witam! Super początek. Niezwykle intrygujący. Później niestety zaczynają się schody. Zauważyłam, że lubisz wymieniać pod rząd pewne rzeczy lub kwestie. Wyliczanki są dobre ale nie powinny być aż tak długie, bo tracą sens i stają się komedią. W twoim przypadku to zdania takie jak " Niektórzy wracają raz drugi, trzeci, czwarty, niektórzy wracają co kwartał, a wielu zjawia się po latach, rozwodach, bankructwach, sukcesach i dziesiątkach nowych zegarków" i
"Jesteśmy światem bez luster, bez mody, bez pisma. Bez pracy. Bez człowieczeństwa". Nie mówię, że są one złe ale możemy tak wyliczać się w nieskończoność. "porzucić całe życia'' ( literówka się wkradła powinno być "życie"). Ostatnie zdanie również ok. Widać, że umiesz władać językiem. Jeszcze trzeba go czasami utemperować i poniekąd ujarzmić. Jesteś naprawdę dobra. Pozdrawiam
Od: Pióroman NIESIA
twarz żeńska